WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO JAKUBA APOSTOŁA
W RACIECHOWICACH


Nieszpory o godz. 15,3o.

Przy kościele można złożyć ofiarę do puszek na rzecz duszpasterstwa młodzieży

Od jutra Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 17,oo, w Glichowie o godz. 18,oo.

Jutro też, po mszy św. wieczornej, o godz. 17,3o, spotkanie rodziców dzieci komunijnych, a o godz. 18,3o, spotkanie rodziców uczniów klas ósmych, którzy rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy o udział wszystkich rodziców.

W czwartek, w Glichowie o godz. 17,40, spowiedź przed pierwszym piątkiem.

W piątek rozpoczyna się październik, miesiąc Matki Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą sprawowane codziennie o godz. 16,3o, a w Glichowie- po Mszy św. wieczornej. Gorąco zapraszamy na nabożeństwa i do odmawiania Różańca w domach. Dzieci szkolne uczestniczące w nabożeństwach, po ich zakończeniu, otrzymają pamiątki

W pierwszy piątek spowiedź św. przed odpustem parafialnym. W Raciechowicach od godz. 6,oo do 7,oo i od godz. 16,oo do 17,oo, w Glichowie od godz. 17,3o do 18,oo. Prosimy przychodzić na początek wyznaczonego czasu. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do N.S.P.J.

O godz. 8,oo wyjazd do chorych w Czasławiu, Poznachowicach i Glichowie.

W pierwszą sobotę , po Mszy św. porannej, nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P.

O godz. 8,oo wyjazd do chorych w Raciechowicach, Krzyworzece, Mierzniu, Zegartowicach, Dąbiu i Komornikach.

Wieczorem ostatnie nabożeństwo fatimskie „ Pierwszych sobót miesiąca”.

O godz. 16,3o- Różaniec Róż różańcowych za zmarłych parafian

O godz. 17,oo-Msza św. z homilią

– wystawienie Najświętszego Sakramentu

– rozważanie różańcowe

– Różaniec pokutny

– procesja eucharystyczna z figurą Matki Bożej Fatimskiej

– błogosławieństwo eucharystyczne

– Apel Jasnogórski

Zapraszamy do tej modlitwy rodziny i wiernych naszej parafii. O szczególną posługę przy feretronie Matki Bożej, świecach procesyjnych, krzyżu i baldachimie prosimy panie z KGW i druhów strażaków z Glichowa

W przyszłą niedzielę Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Różańcowej. Sumę odpustową i procesję różańcową będzie celebrował ks. Paweł Odziomek , duszpasterz z Szarowa. On też wygłosi kazania podczas wszystkich Mszy św.

Gorąco prosimy o udział w sumie odpustowej i w procesji różańcowej rodziny i wiernych naszej parafii , gości i pielgrzymów. Prosimy wszystkie honorowe asysty, służbę liturgiczną, chórzystów, orkiestrę, druhów strażaków z jednostek naszej parafii, Róże różańcowe i wspólnoty modlitewne, panie z Kół Gospodyń z poszczególnych miejscowości, w strojach regionalnych, młodzież bierzmowaną, dzieci z IV klas w strojach komunijnych, dzieci z przedszkoli do sypania kwiatów i dzwonienia .

O przygotowanie ołtarzy różańcowych z Tajemnicami Światła prosimy :

I ołtarz – Koło Gospodyń z Raciechowic

II ołtarz – Koło Gospodyń z Dąbia

III ołtarz – Koło Gospodyń i Różę różańcową z Glichowa

IV ołtarz – Koło Gospodyń i Różę różańcową z Mierznia

V ołtarz – Różę różańcową z Poznachowic Górnych.

Prosimy, aby wszyscy uczestnicy i członkowie wspólnot pomogli w przygotowaniu ołtarzy.

Odszedł do wieczności śp. Tadeusz Skiba z Glichowa – Dobry Jezu …

.

Opublikowano przez w dniu 7 grudnia 2020 w Ogłoszenia