WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO JAKUBA APOSTOŁA
W RACIECHOWICACH

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Serdecznie zapraszamy na nieszpory na godz. 15.30.

W najbliższy wtorek na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 młodzież z klas ósmych z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Szafarzem sakramentu będzie Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski.

W środę, przed Mszą św. wieczorną Nowenna do Matki Bożej z odsłonięciem Obrazu, a o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

W piątek wieczorem Msza Święta będzie wyjątkowo o godz. 19.00. Ofiarujemy ją jako wspólną za zmarłych. Uczcimy Boże Miłosierdzie z racji III piątku miesiąca. Po Mszy serdecznie zapraszamy wszystkich na Drogę Światła wokół kościoła z krzyżem wielkanocnym i figurą Pana Jezusa zmartwychwstałego. Gorąco zapraszamy mieszkańców i rodziny, dzieci, młodzież bierzmowaną w tym roku i tę starszą, uczestników plenerowej Drogi Krzyżowej i tych którzy w nabożeństwach wielkopostnych nie mogli uczestniczyć. Przynieśmy ze sobą świece, lampiony, znicze, wkłady, aby każdy miał swoje światełko na uwielbienie Pana Jezusa, który jest Światłością świata.

O sobotnią modlitwę za zmarłych prosimy Różę różańcową z zelatorką p. Krystyną Knapik.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii księdza diakona oraz kleryka z naszego Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Będą głosić słowo Boże w ramach tzw. Niedzieli Powołań. Wspólnie będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne również i z naszej parafii.

Starosta Myślenicki oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach zapraszają do udziału w VIII Myślenickich Targach Pracy, które odbędą się w czwartek 18.04.2024r., w g. 9:00 – 12:00, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. Mikołaja Reja przy ul. Żeromskiego 17 w Myślenicach. W czasie Targów prezentowane będą wolne miejsca zatrudnienia oraz możliwość aktywizacji na terenie Powiatu Myślenickiego, do udziału w Targach Pracy Urząd Pracy zaprasza osoby bezrobotne oraz osoby pracujące, które myślą o zmianie dotychczasowej pracy. Udział w Targach jest bezpłatny.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim artykuł o Święcie Chrztu Polski.

Zdjęcia z bierzmowania:

Bierzmowanie w Raciechowicach

ZE WZGLĘDU NA REMONT PARTERU PLEBANII KANCELARIA BĘDZIE CZYNNA TYLKO PO MSZACH ŚWIĘTYCH.

W związku z zapowiedziami medialnymi dot. zmiany godzin lekcji religii zwracamy się do Was z prośbą o modlitwę i świadectwo ukazujące dobro, jakie dzieje się na katechezie szkolnej.

Potrzeba oddolnej mobilizacji, aby uświadomić MEN, że społeczeństwo: katecheci, rodzice oraz dzieci i młodzież, chcą organizacji lekcji religii w tym kształcie jakim jest obecnie. W naszej Archidiecezji ponad 82% dzieci i młodzieży uczęszcza na lekcje religii (przedszkole 85%, szkoła podstawowa 89%, szkoła ponadpodstawowa 67%). Katechizacją objętych jest 250 tys. młodych ludzi.

Zachęcamy rodziców, aby pisali do MEN-u w obronie lekcji religii powołując się na ich konstytucyjne prawo do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami własnego sumienia.

MEN informuje: https://www.gov.pl/web/edukacja, że oddało do konsultacji społecznych nowelizację rozporządzenia o ocenianiu, których celem jest zaprzestanie wliczania oceny z religii do średniej ocen.

Zachęcamy do podpisania petycji, w której można wyrazić sprzeciw wobec tym działaniom: https://www.petycjeonline.com/

Zachęcamy, aby osobiście zwracać się do MEN-u. Można przedstawić własne stanowisko w sprawie szkolnej lekcji religii drogą mailową: kancelaria@men.gov.pl lub pocztą tradycyjną na adres:

al. Jana Chrystiana Szucha 25

00-918 Warszawa

PRZYPOMINAMY WSZYSTKIM OPIEKUNOM GROBÓW NA NASZYM PARAFIALNYM CMENTARZU, ABY SPRAWDZIĆ CZY JEST SIĘ DYSPONENTEM DANEGO GROBU. WIĘCEJ INFORMACJI W KANCELARII.

Modlitwa do św. Jakuba Apostoła Starszego
O wspaniały Apostole, Święty Jakubie, który przez przyczynę twojego gorącego i hojnego serca byłeś wybrany przez Pana Jezusa, aby być świadkiem Jego chwały na Górze Tabor i Jego agonii w Ogrodzie Oliwnym, wzbudź w tym niełatwym czasie dla ludzkości licznych i świętych głosicieli Dobrej Nowiny. Niech przyniosą współczesnemu światu gorący powiew żywej wiary, miłości i ufności w Boga, który jest Panem historii. Spraw, abyśmy gorliwiej poznawali i uwielbiali Jezusa Chrystusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.

MODLITWA ZA UKRAINĘ

Panie Jezu Chryste!

Rozpoczęta niedawno wojna na Ukrainie,

może budzić we mnie niepewność, strach i lęk.

Przypominasz mi w ten sposób o kruchości mojego istnienia.

Dlatego tym bardziej pragnę wykorzystać ten czas,

na uświęcenie własnego życia i pojednanie z bliźnimi,

bo wtedy dopiero moja modlitwa będzie miła Tobie, Panie.

W tej modlitwie nie tylko pamiętam o sobie,

ale teraz chcę modlić się za wszystkich braci i siostry,

którzy cierpią z powodu wojny.

A tych wszystkich nieprzyjaciół,

którzy bez opamiętania zabijają i łamią Twoje święte Prawo,

polecam Twojemu Miłosierdziu,

prosząc o łaskę nawrócenia dla nich,

bo Ty, Jezu, jesteś Księciem Pokoju,

który żyje i króluje na wieki wieków.

Amen.

Słowo Boże na dziś

Aby przeczytać czytania, kliknij w link "niezbędnik katolika niedziela", a na nowo otwartej stronie kliknij w "Czytanie na dziś".

Parafia rzymskokatolicka świętego Jakuba Apostoła w Raciechowicach

Raciechowice 23